A német lapok Merkel hergelésének tartják Seehofer budapesti látogatását
Több német lap Horst Seehofer bajor miniszterelnök budapesti látogatásával kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal szombaton.
Több német lap Horst Seehofer bajor miniszterelnök budapesti látogatásával kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal szombaton.
Kiéleződni látszik a vita a britek Európai Unióból való kilépése körül. Míg egyes szakemberek szerint a kilépés nem csak az EU, hanem a brit gazdaságot is megrendítené, más szakértői vélemények az EU-n kívül látnak lehetőséget, szerintük így lehet megszabadulni számos kötöttségtől. A vita elérte a semlegességet követő Brit Kereskedelmi Kamarát is, végül felfüggesztették a Brexit-párti elnököt.
Az Észak-Koreával szemben elrendelt büntetőintézkedések szigorításáról határozott pénteken az Európai Unió. Összesen tizenhat természetes és tizenkét jogi személlyel bővítik a szankciós listát. Az Európai Unió Tanácsának friss közleményében azt írták, hogy a lépés megfelel az ENSZ BT két napja elfogadott határozatban foglaltaknak.
A házelnök a magyar-bajor fórumon azt mondta, a bevándorlás és a "bevándoroltatás" már az Európa ellen irányuló fizikai agresszió előjele. De ennél cifrábbakat is mondott, például hogy az európai emberi nemi identitása is szellemi támadás célkeresztjében áll manapság. A szerinte mesterséges európai identitást a volt jugoszláv és szovjet identitáshoz hasonlította.
A Spiegel Horst Seehofer bajor miniszterelnök budapesti látogatásának körülményeit ismertette. A lap szerint Orbán vezető szerepre tör a menekültválságban, de ez csak a kezdet: további uniós reformok tekintetében is élére állna az EU-n belüli kelet-európai blokknak. A FAZ-ban Szlovákia kapcsán volt téma Magyarország.
"Jobb külön-külön cselekedni, mint együtt tétlennek maradni" – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában a menekültválság kapcsán, reagálva Angela Merkel nyilatkozatára, aki továbbra is elkötelezett a közös európai megoldás iránt. A miniszterelnök kitért a Saul fia sikerére is, ennek kapcsán Andy Vajnát az egyik legbátrabb magyarnak nevezte.
A kormány legújabb terve, hogy szabad kezet adjon magának a pénzköltésben, akkor is, ha erre nincs keret a büdzsében. Ám nemcsak a közpénzek sorsa foroghat veszélyben, felbukkanhatnak elektronikus zsebtolvajok is. Egyre inkább elfajul az uniós vita a menekültügyben, a Nemzeti Választási Iroda után már az Európai Parlamentben is megjelentek kigyúrt kopaszok. Kubatov Gábor, a népszavazási botrány kulcsembere hazatért Amerikából, és úgy tett, mintha mondana valamit. Erdősiné férje, a herceghalmi polgármester a helyén marad, bár lemondatták volna. A hvg.hu napi hírösszefoglalója.
A csaknem 146 milliárd forintos segélyből kezelnék a menekültválságot, ami a macedón határzár hatására eszkalálódni fog a napokban.
A brit kormány szerint tíz év bizonytalanságot jelentene, ha az ország kilépne az Európai Unióból, és nem lenne garantálható a többi EU-országban dolgozó britek munkavállalási joga, illetve hozzáférése a fogadó ország szociális ellátórendszeréhez.
A Fidesz frakcióvezetője szerint a miniszterelnök az évértékelő beszédében az ország jövőjéért aggódó magyarokhoz szólt, ugyanakkor Európa-szerte üzente az embereknek, hogy az unió meg tudja állítani a migránsáradatot, ha erre van akarat.
Hivatalos nyelv lehet a török az Európai Unióban, miután a ciprusi kormány kérvényezte, hogy a sziget görög és angol melletti harmadik hivatalos nyelvét is vegyék fel az unió hivatalos nyelvei közé - derül ki az EUObserver uniós ügyekkel foglalkozó brüsszeli portál szombati hírleveléből.
„Némi haladást” értünk el, a beruházások visszaeshetnek, fogynak az uniós források az Európai Bizottság szakértőinek Magyarországról szóló országjelentése szerint. Az anyag leginkább a magyar közmunkaprogramot és a továbbra sem csökkenő korrupciós kockázatokat bírálja.
A veszteséges hipermarketeket büntető törvények miatt tényleg megindult a kötelezettségszegési eljárás.
A Brian élete híres "Mit adtak nekünk a rómaiak?" jelenetét állították szolgálatba a Nagy-Britannia EU-tagságát támogatók, hogy eljuttassák üzenetüket a britekhez: az unió nem púp az ország hátán. Reg, Loretta és Francis kénytelenek iktatni, hogy a szabad mozgást, a kereskedelem fellendülését, a békét, a tisztább levegőt és tengerpartokat, a szigorúbb termékellenőrzést az EU-nak köszönhetik. De azért nagyon utálják.
A magyar külügyminiszter üzent Görögországnak, azt mondta, jó lenne, ha nem zsarolnák meg a többi uniós országot.
A belügyminiszterek értekezletén nagy összecsapás várható az érkező menekültek számának korlátozásáról, miután a tavalyi több mint egymillió után idén is már több mint 100 ezren léptek be az unióba. Az osztrákok szerint az unió túlélése a tét, a görögök pedig közölték, a közelgő menekültügyi csúcson minden döntést megvétóznak, ha a terheket nem osztják meg kötelezően a tagállamok között. Ez bizony a magyar kormány által kézzel-lábbal-népszavazással ellenzett kötelező kvótarendszert jelenti.
A görög miniszterelnök közölte, minden uniós megállapodást blokkolni fognak, ha nem fogadják el a betelepítési kvótát. Ciprasz azt is mondta, nem fogadja el, hogy vannak olyanok, akik nem fogadnak be senkit, de kerítést építenek.
A Reuters hírügynökség szerint Orbán Viktor szerdai kvótanépszavazási bejelentése a folytatása a menekültválságban használt durva menekültellenes retorikájának.
Orbán nyerhet, de nekünk nem lesz jobb, ha erre figyelünk a csőd helyett.
Fertőzöttebbek vagyunk az uniós átlagnál, és ezt évi 40 milliárd forintunk bánja.